fbpx wydarzenia | Wydział Oceanografii i Geografii

wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w FINALE charytatywnego kiermaszu domowych wypieków “Pomoc jest słodka” który odbędzie się w środę 11 maja na I piętrze na Wydziale MWB.

W ramach kiermaszu, jak co tydzień, będzie można zakupić pyszne ciasta i kawę. Dodatkowo w ramach finału do zakupienia będzie mnóstwo niecodziennych odmian fiołków których nie znajdziecie w kwiaciarniach.

Vito Bambino, Tymek czy Margaret. To niektórzy z wykonawców, którzy wystąpią na Placu Zebrań Ludowych podczas święta wszystkich gdańskich studentów. Juwenalia Gdańskie, organizowane przez sześć uczelni publicznych, odbędą się w sobotę, 21 maja. W tym roku na scenie wystąpi 6 topowych polskich artystów, reprezentujących różne gatunki.

Spotkanie z Konsulem Generalnym Ukrainy w Gdańsku

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. Henryka Renk

Biofizyka i Oceanografa

Nasza Wydziałowa zbiórka dla osób z Ukrainy dobiegła końca! Zebraliśmy wspólnie bardzo dużo, za co dziękujemy!

Udało zgromadzić się zarówno koce, kurtki, leki, żywność (w tym dużą część stanowiły produkty dla dzieci), środki higieniczne, pieluchy jak i drobny sprzęt elektroniczny.

Zebrana żywność oraz przedmioty zostały rozdysponowane do trzech większych punktów, skąd bezpośrednio osoby potrzebujące mogą je odbierać:

Zapewne wielu z Was ma problemy ze stresem, szczególnie w trudnym czasie związanym z pandemią. Dlatego tematem szkolenia będzie to, jak sobie z nim poradzić.

Uczestnicy szkolenia zdobędą:

– wiedzę na temat aktualnych koncepcji stresu – zrozumienie, jak działa stres pozwoli lepiej sobie z nim radzić;

– umiejętność rozpoznawania pierwszych i kolejnych sygnałów stresu oraz stresorów zawodowych i prywatnych;

W dniu 17 stycznia 2022 r. Walne Zgromadzenie Członków Oddziału Morskiego Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego (OM PTH) wybrało nowe władze Oddziału.
Nową Przewodniczącą OM PTH na kadencję 2022- 2024 została Pani dr Justyna Kobos z Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii.

Serdecznie gartulujemy!

Miło nam poinofmować, że Pani prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec, Kierownik Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii została wybrana na Członka Korespondenta Polskiej Akademii Nauk.

W dniu 30 listopada 2021 r. odbyło się II Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy opartej na porozumieniu zawartym przez Województwo Pomorskie, Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk, Gdynia Sopot oraz Global Compact Network Poland – inicjatywą Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) (https://solidarniwklimacie.pomorskie.eu).