Oceanografia fizyczna stosowana jest kierunkiem studiów o profilu praktycznym. Program studiów został stworzony na podstawie rekomendacji firm z branży offshore wind i instytucji naukowych związanych ze środowiskiem morskim. Jego celem jest przekazanie zaawansowanej, gruntownej wiedzy i wykształcenie umiejętności w zakresie Oceanografii fizycznej stosowanej. Są one niezbędne do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska morskiego w procesach inwestycyjnych w morzu i strefie brzegowej związanych, m.in.: z projektowaniem, budową i eksploatacją morskich farm wiatrowych. Studenci zdobędą wiedzę i umiejętności praktyczne umożliwiające: planowanie i prowadzenie pomiarów, analizę danych pozyskanych in situ i satelitarnie oraz modelowanie numeryczne i programowanie komputerów. Będą w stanie poprawnie zinterpretować uzyskane wyniki, korzystając ze współczesnej wiedzy w zakresie, m.in.: dynamiki morza, fizyki i chemii atmosfery, mechaniki i inżynierii brzegowej czy oceanografii satelitarnej. Poznają zasady pracy na morzu i w środowisku korporacyjnym w ramach praktyk oraz przedmiotów obejmujących: techniki bezpieczeństwa i podstawy prawa w sektorze offshore, zarządzanie ryzykiem w badaniach morskich, podstawy ekonomii i etyki. Aby zapewnić studentom praktyczne przygotowanie do zawodu i równocześnie kontakt z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, rozwijane jest partnerstwo z wieloma instytucjami i przedsiębiorstwami zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi.
ATUTY KIERUNKU
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent studiów jest przygotowany do podjęcia zatrudnienia w:
oraz prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w wyżej wymienionym zakresie.
Ukończenie Oceanografii fizycznej stosowanej otwiera również szerokie możliwości mobilności i zatrudnienia na międzynarodowym rynku pracy.
kryteria kwalifikacyjne |
uwagi |
Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt 1) 1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.
|
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych reprezentujących dziedzinę nauk przyrodniczych lub ścisłych. W przypadku kandydatów, którzy ukończyli studia na kierunkach reprezentujących inne dziedziny, decyzję o dopuszczeniu do postępowania rekrutacyjnego podejmuje komisja rekrutacyjna. |