fbpx Kierunek studiów "Hydrografia morska" a rozwój gospodarki morskiej | Wydział Oceanografii i Geografii

Kierunek studiów "Hydrografia morska" a rozwój gospodarki morskiej

Prodziekan ds. kształcenia, Pani dr Ewa Szymczak w wypowiedzi o przyszłości gospodarki morskiej zaznaczyła, jak ważną rolę odgrywa kształcenie nowych kadr w zawodach, które związane są z inwestycjami na morzu, badaniami i zagospodarowaniem dna morskiego, a także rangę działań podjętych w tym zakresie na Wydziale Oceanografii i Geografi.

W 2020 r. zostały uruchomione studia inżynierskie Hydrografia morska. Kierunek ten prowadzony jest wspólnie z Wydziałem Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej. Studia ukierunkowane są na kształcenie specjalistów na potrzeby szeroko pojętej gospodarki morskiej m.in. w zakresie wykonywania pomiarów hydrograficznych będącej podstawą wszystkich inwestycji na morzu.

Do prowadzenia badań monitoringowych oraz specjalistycznych badań środowiskowych, które prowadzi się na różnych etapach inwestycji kształceni są od kilku dekad również Studenci kierunku Oceanografia.

Całość  wywiadu jest dostępna na portalu Gospodarka morska.

wtorek, 8 czerwca 2021 roku, 10:51