fbpx dr Michał Skóra otrzymał stypendium Marie Skłodowska-Curie Actions | Wydział Oceanografii i Geografii

dr Michał Skóra otrzymał stypendium Marie Skłodowska-Curie Actions

Miło nam poinformować, że dr Michał Skóra ze Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii w Helu  otrzymał przyznawane przez Komisję Europejską stypendium Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Individual Fellowship (IF) na realizację 24 miesięcznego stażu podoktorskiego pod opieką dr. J Iwana Jonesa w Queen Mary University of London, którego rozpoczęcie planowane jest na maj 2021 r.

Przyznane dofinansowanie projektu pn. Pink Salmon Invasion of the North Atlantic: Evaluation of Stable isotopes as a method to detect potential impacts umożliwi Panu Doktorowi określenie wpływu obecności inwazyjnego, pacyficznego łososia – gorbuszy – na rodzime gatunki ryb łososiowatych w Północnym Atlantyku i rzekach doń uchodzących.

Elementem stażu w Wielkiej Brytanii będzie również 6-miesięczne oddelegowanie do Centre for Environment, Fisheries and Aquaculture, gdzie pod opieką prof. Gordona H. Coppa i dr Bryony Townhill sprawdzony zostanie wpływ zmian klimatycznych na przyszłe rozmieszczenie tego gatunku łososia w ww. wodach oceanicznych.

Planowane badania będą kontynuacją badań podjętych nad gorbuszą w 2019 r., na które dr M. Skóra otrzymał wówczas dofinansowanie z projektu MINIATURA 2.

Serdecznie gratulujemy!

niedziela, 14 lutego 2021 roku, 19:06